Erdemli  Hacıhalilarpaç Mahallesinde  15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanına fidan dikimi yapıldı.
 
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı  fidan dikimine,  Kaymakamımız Sayın Muhittin Pamuk  Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Temsilcileri, Muhtarlar,  15 Temmuz Ortaokulu Öğretmen, ve  Öğrencileri ile Vatandaşlar katıldı.
 
Fidan Dikimi öncesinde, Erdemli Müftüsü tarafından şehitler için hatim duası yapıldı ve Kuranı Kerim okundu, Açılış konuşması yapan Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik Konuşmasında “15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizi unutmayacağız unutturmayacağız, onları her zaman yaşatacağız” dedi.
 
Kaymakamımız Sayın Muhittin Pamuk  yaptığı konuşmasında, “15 Temmuzda FETÖ Terör örgütü tarafından kalkışılan hain darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımızın hatırasını yaşatmak için. Şehitlerimiz adına fidan dikerek anıyoruz,  şehitlerimizin yaptığı kahramanlıkları asla unutmayacağız ve unutmamak adına da Şehitlerimizin Kimliklerini fidanlarımızın önüne dikerek adlarını bu fidanlarda yaşatacağız” dedi
 
Davetliler tarafından her bir  Demokrasi Şehidimiz adına  dikilen  fidanların üzerine şehitlerimizin kimlikleri asıldı. 15 Temmuz'da gerçekleşen darbe kalkışmasına ilk kurşunu sıkarak canı pahasına kahramanca bir duruş sergileyen ve çok kritik bir noktada çok kritik bir müdahaleye imza atan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in adının yaşatılması adına, Kaymakamımız  Muhittin Pamuk tarafından dikilen fidana şehidimizin kimliği asıldı.