Kaymakamımız Sayın Muhittin Pamuk, İlçemizde yapımı devam eden Koyuncu Yeni Merkez Cami inşaatında incelemelerde bulundu.

Erdemli Koyuncu Yeni Merkez Camii Yaptırma Derneği Başkanı Habib Gürgah, cami ile ilgili bilgiler vererek, caminin temelinin 7 Kasım 2014 tarihinde atıldığını hatırlattı. Gürgah, "Camimiz 3 bin 98 metrekare parsel üzerine 900 metrekare oturumlu üç katlı, 4 minareli ve 2 bin 100 metrekare sosyal donatı alanına sahip bir cami olacaktır. Camimiz tamamlandığında zemin katta 800 metrekare çok amaçlı toplantı ve seminer salonu, birinci katta 900 metrekare namazgah ile 600 metrekarelik makbel kata sahip olacaktır" dedi.

Caminin Erdemli’nin 185. camisi olacağını da hatırlatan Gürgah, "Camimizde ayrıca kaba inşaat olarak makbel katın son cemaat yerinin 7 küçük kubbesi ile 4 adet köşe kubbeleri tamamlandı. 4 yarım kubbenin ise inşası sürüyor. Minarelerimizi yaptırma taahhüdünde bulunun hayırseverlerimiz de bu taahhütlerini yerine getirmektedirler. Minarelerimizden biride tamamlanmış durumdadır. Camimizin yapımında maddi manevi desteği olan herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
 
Kaymakamımız Muhittin Pamuk ise caminin mimarisinin şimdiden kendini gösterdiğini belirterek, kısa sürede tamamlanacağına inandığını, tamamlandığında ise bol cemaatinin olması dileğinde bulundu.
Yapımı devam eden cami inşaatının incelemesinde Kaymakam Pamuk’a, Erdemli İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, Belediye Meclis üyesi Ali Yön ile dernek yönetim kurulu üyeleri ve vatandaşlarda eşlik etti.